https://hakhukukofisi.com/wp-content/uploads/2021/06/carousel-3.png

انواع اجازه اقامت کوتاه مدت

1.خارجیانی که به دلیل تحقیقات علمی نیاز به اقامت در ترکیه دارند

خارجیانی که به دلایل علمی می خواهند مجوز اقامت کوتاه مدت ویزا بگیرند ابتدا باید در صورتی که تحقیقی که قصد انجام دارند انجام دهند از سازمان های مربوطه مجوز بگیرند و اگر موضوع تحقیق مشمول مجوز نباشد باید بیانیه ای را از نوار اطلاعات تحقیق ارسال کنند. خارجیانی که می خواهند از طریق تحقیقات علمی اجازه اقامت بگیرند باید قبل از ورود به ترکیه از دفاتر نمایندگی ما در کشور خود ویزای تحقیقات علمی دریافت کرده باشند.

2.اتباع خارجی که روابط تجاری ایجاد, توسعه و یا شروع یک کسب و کار

برای خارجیانی که می خواهند از طریق این دسته درخواست دهند ممکن است از افرادی که با او در تماس هستند و با او ارتباط تجاری برقرار می کنند دعوت نامه درخواست شود یا اسناد مربوط به مشاغلی که ایجاد می کنند درخواست شود.

3.اتباع خارجی که دارای املاک غیر منقول در ترکیه هستند

به منظور خارجی که خود را اموال غیر منقول برای این اجازه اقامت اعمال, اموال غیر منقول خود را باید مسکونی و مورد استفاده به عنوان مسکونی. در صورتی که بیش از یک عضو خانواده دارای حقوق بیش از اموال غیر منقول مرتبط, دیگر اعضای خانواده که دارای حقوق همچنین می توانید برای اجازه اقامت اعمال. این افراد ممکن است همسر متقاضی, کودک غیر بالغ و یا هر یک از فرزندان بالغ وابسته به خود.

4.خارجی ها در برنامه اموزش ضمن خدمت گنجانده شده اند

خارجیانی که درخواست اجازه اقامت کوتاه مدت از طریق تحصیل برای خدمت می کنند باید مدارکی را که نشان دهنده محتوای تحصیلات و محل و مدت تحصیل است که توسط موسسه یا سازمانی که تحصیلات مربوطه را فراهم می کند در طول درخواست ارسال کنند. مجوز تعویض برای پوشش دوره تمرین تنظیم شده است.

5.خارجیانی که در چارچوب توافق نامه های منعقد شده توسط ترکیه در برنامه های تبادل دانشجو گنجانده شده اند

خارجیانی که به دلیل برنامه های مختلف تحصیلی می خواهند از ترکیه اجازه اقامت بگیرند باید مدارک صادر شده توسط موسسه مربوطه را ارسال کنند. اجازه اقامت صادر شده در این زمینه نمی تواند بیش از دوره تحصیل باشد و نمی تواند برای اهداف دیگری استفاده شود. دانشجویانی که متقاضی اجازه اقامت در محدوده برنامه تبادل دانشجو هستند در صورت درخواست بیمه درمانی عمومی در 3 ماه اول نیازی به داشتن بیمه درمانی در ماه اکتبر ندارند. دانشجویانی که در این دوره درخواست نمی دهند باید بیمه درمانی خارجی داشته باشند و مستند کنند.

6.خارجیانی که می خواهند اقامت خود را برای اهداف گردشگری تمدید کنند

خارجیانی که می خواهند برای اجازه اقامت کوتاه مدت بر اساس گردشگری درخواست دهند باید مدارکی را در مورد محل اقامت خود در چه مدت در فواصل ماه دسامبر در این مدت ارسال کنند. اسناد اضافی مربوط به برنامه سفر اکتبر ممکن است درخواست شود اگر لازم تلقی.

7.بیمارانی که تحت درمان قرار می گیرند

خارجیانی که برای اهداف درمانی نیاز به اقامت طولانی مدت در ترکیه دارند نباید در درجه اول دارای یک بیماری عفونی باشند که ممکن است سلامت و ایمنی عمومی را به خطر بیندازد. برای این منظور, خارجی ها که می خواهند به درخواست باید مدارک پذیرش خود را از بیمارستان های دولتی یا خصوصی ارسال. پرداخت اکتبر برای درمان اگر مستند شده است که تمام هزینه های درمان پرداخت شده است, علاوه بر این, بیمه درمانی است به دنبال ندارد. به همین ترتیب, بیمه درمانی اکتبر از خارجی ها که مسکن درخواست نشده, هزینه های غذا و درمان توسط نهادها و سازمان های دولتی تحت پوشش. اسناد اضافی مربوط به درمان ممکن است اکتبر در برنامه های کاربردی ساخته شده در محدوده این دسته درخواست اگر لازم تلقی. مقررات عمومی اقامت برای اسکورت خارجیانی که برای درمان مراجعه می کنند اعمال می شود. نیاز بیمه درمانی اضافی نیز برای حداکثر دو نفر از اتباع خارجی که به عنوان اسکورت اکتبر مورد نیاز نمی باشد.

8.اتباع خارجی که باید با تصمیم مقامات قضایی و اداری در کشور بمانند

برای برنامه های کاربردی ساخته شده در این دسته, اجازه اقامت صادر شده است در نظر گرفتن دوره مشخص شده در درخواست.

9.خارجیانی که اجازه اقامت خانوادگی خود را از دست داده اند زیرا دیگر نمی توانند شرایط اجازه اقامت خانوادگی را داشته باشند

اکثر خانواده 3 ساله با اجازه اقامت اقامت در ترکیه و پر و تازه 18 سال های عمر, به یک شهروند ترکیه با اجازه اقامت برای یک خانواده در ترکیه به مدت حداقل ازدواج 3 سال و بیگانگان باقی مانده (کسانی که قربانیان خشونت خانگی هستند, تصمیم دادگاه در مورد جایگزینی 3 سال است که لازم نیست), بسته به محل اقامت خانواده پس از مرگ حامیان مناطق (غریبه تعویض 3 سال مورد نیاز نمی باشد)

10.خارجیانی که در دوره یادگیری زبان ترکی شرکت خواهند کرد

کسانی که می خواهند برای یادگیری زبان ترکی درخواست مجوز تعویض کنند می توانند حداکثر دو بار مجوز تعویض کوتاه مدت دریافت کنند. اگر طول دوره کمتر از است 1 سال, اجازه اقامت صادر شده است با در نظر گرفتن مدت زمان دوره. ثبت نام در یکی از موسسات مورد تایید وزارت معارف ملی الزامی است و موسسه تعلیمی مربوطه موظف است ادارات مربوطه را از وضعیت ثبت نام و حضور خارجی که در دوره تحصیل می کند مطلع سازد.

کسانی که از طریق موسسات دولتی در دوره ها و دوره های کارورزی و تحقیقاتی در ترکیه شرکت خواهند کرد

مجوزهای تعویض صادر شده به همین دلیل حداکثر برای یک سال قابل صدور است. اگر هزینه های مربوط به مسکن, مواد غذایی و سلامت توسط موسسات تحت پوشش, متقاضی برای اسناد مربوط به منابع مالی و یا بیمه درمانی خواسته نخواهد شد. اسناد ممکن است از موسسات درخواست اگر لازم تلقی.

11.در میان خارجیانی که تحصیلات عالیه خود را در ترکیه به پایان رسانده اند متقاضیان ظرف شش ماه از تاریخ فارغ التحصیلی

به کسانی که اخیرا از تحصیلات عالی فارغ التحصیل شده اند در صورت درخواست در شش ماه اول حداکثر اجازه اقامت یک ساله اعطا می شود.

12.خارجیانی که در ترکیه کار نمی کنند اما در مبلغی که شورای وزیران و همسر و فرزندانشان بزرگ نشده اند سرمایه گذاری می کنند

در محدوده برنامه اجرا به منظور تشویق خارجی ها که می توانند سهم اقتصادی به کشور در محدوده قانون شماره 6735, 5-اجازه اقامت سال برای برنامه های کاربردی ساخته شده در این دسته صادر.

13.اتباع خارجی که شهروندان ترک قبرس شمالی هستند

به شهروندان جمهوری ترک قبرس شمالی که درخواست می دهند هر کدام 5 سال اجازه اقامت داده می شود.

دوره های اجازه اقامت کوتاه مدت

دوره های اجازه اقامت کوتاه مدت و گزینه های تمدید با توجه به دلیل انجام درخواست متفاوت است. 13. و 14. برای کسانی که از برنامه های کاربردی ساخته شده با توجه به مقالات از مطالعه حذف شدند, اجازه اقامت کوتاه مدت می تواند صادر شود بیش از 2 سالانه.

شرایط اجازه اقامت کوتاه مدت

برای اخذ اجازه اقامت کوتاه مدت باید برخی شرایط رعایت شود. این شرایط در ماده تصریح 32 از قانون خارجی. طبق مقاله خود سازماندهی شده و به شرح زیر است:

 • مدارک لازم برای اجازه اقامت درخواستی را ارسال کنید
 • برای داشتن شرایط عمومی سلامت و ایمنی و مستندسازی انها
 • برای اینکه بتوانید در صورت لزوم سوابق ثبت نام قضایی سازمان یافته توسط مقامات ذیصلاح کشور تابعیت یا تعویض را ارسال کنید
 • برای مستند کردن نشانی جایگزین در ترکیه
 • 7 از قانون خارجی.در محدوده مقاله قرار نمی گیرد

این مواد در چارچوب قانون تعیین می شوند و ممکن است با گذشت زمان تغییر کنند. برای دریافت اطلاعات به روز می توانید از کارشناسان ما درخواست اطلاعات کنید.

لغو یا عدم تمدید اجازه اقامت کوتاه مدت

درخواست برای اجازه اقامت کوتاه مدت فعلی ممکن است به دلایل بسیاری را رد کرد, برنامه ممکن است لغو شود و یا درخواست فرمت ممکن است پذیرفته نمی شود زمانی که درخواست شده است به تمدید شود. دلایل اصلی این شرایط عبارتند از;

 • عدم بازگرداندن الزامات اجازه اقامت کوتاه مدت یا اینکه شرایط تغییر کرده است
 • تعیین اینکه اجازه اقامت اخذ شده خارج از هدف صدور استفاده شود
 • حضور یک تصمیم اخراج معتبر و یا ممنوعیت ورود در متقاضی
 • از مدت اقامت در خارج از کشور فراتر رفته است

مدارک مورد نیاز برای اجازه اقامت کوتاه مدت

اگرچه مدارک مورد نیاز برای اجازه اقامت کوتاه مدت بسته به دلیل درخواست متفاوت است, به طور کلی در, لیست به شرح زیر است:

 • فرم اطلاعات اجازه اقامت کوتاه مدت
 • گذرنامه (معتبر برای حداقل 1 سال)
 • 4 عکس بیومتریک (گرفته شده در 6 ماه گذشته به روز و با پس زمینه سفید)
 • بیمه درمانی خصوصی (که توسط موسسه ما تامین می شود) جولای
 • فرم تعیین وقت و درخواست (که توسط موسسه ما در ماه جولای تهیه می شود)
 • پرداخت های جولای (که توسط موسسه ما تهیه می شود)
 • سند نشانی

اسنادی که می توانند به عنوان اسناد نشانی استفاده شوند

 • یک کپی محضری از قرارداد خود را اگر شما اقامت در اجاره,
 • اگر شما به اقامت در مکان هایی مانند هتل ها, متل, هتل ها, خوابگاه, یک سند حاکی از این است که شما اقامت در این مکان,
 • اگر شما به اقامت در خوابگاه دانشجویی / موسسه مهمانخانه, الکترونیکی امضا / امضا و مهر و موم شده / مهر سند بیان کرد که شما اقامت در خوابگاه / مهمانخانه,
 • اگر با شخصی که می شناسید / نزدیک به او هستید سند ثبت نشانی شخص / افرادی که با او اقامت دارید (با تعهد دفتر اسناد رسمی)

مدارک مورد نیاز

اهمیت خدمات مشاوره وکیل اجازه اقامت

مراحل درخواست در فواصل مشخص دسامبر تمدید و تغییر می کند. علاوه بر این, چون این مراحل شامل جزییات زیادی است, تکمیل و پیگیری درخواست های مجوز با کمک یک سرویس مشاوره به نفع متقاضی خواهد بود. در این راستا وکلا هستند که خدمات مشاوره ای اجازه اقامت را فراهم می کنند.

در مقاله ما “چگونه می توانید اجازه اقامت?”ما به طور مفصل به سوال او پاسخ دادیم. با این حال, قوانین و مقررات مربوطه به طور مداوم در حال به روز رسانی. این مهم است که به دنبال این ابداعات و به درخواست اجازه اقامت بر این اساس به منظور تکمیل روند در یک زمان کوتاه و مثبت. تغییرات در قوانین و مقررات به طور منظم توسط وکلا قانون خارجی با تجربه به دنبال.

برای اتباع خارجی که می خواهند اجازه اقامت بگیرند بسیار مهم است که با یک وکیل حقوقی خارجی کار کنند تا نوع صحیح اجازه اقامت را تعیین کنند و مدارک و رویه هایی را که باید به صورت کامل و دقیق تکمیل شوند تکمیل کنند.

خیلی مهم!: هنگامی که گرفتن کمک برای امور حقوقی خود را حتما به کار با وکلا. برای اینکه مشکلی نداشته باشید مراقب باشید با افرادی که کار و اسناد را تحت نام یک شرکت مشاوره مهاجرت خارجی پیگیری می کنند کار نکنید

TAGS

تغییر از اجازه اقامت خانوادگی به اجازه اقامت کوتاه مدت

اجازه اقامت برای منطقه خانه اجازه اقامت برای منطقه خانه

اجازه اقامت مدارک مورد نیاز جهت درخواست اجازه اقامت

درخواست اجازه اقامت

مدارک مورد نیاز جهت درخواست اجازه اقامت

مدارک مورد نیاز برای اجازه اقامت

نحوه دریافت اجازه اقامت

اجازه اقامت است?

اجازه اقامت کوتاه مدت اجازه کار

درخواست اجازه اقامت

شرایط لازم برای درخواست اجازه اقامت

مدارک مورد نیاز جهت درخواست اجازه اقامت

مدارک مورد نیاز برای اجازه اقامت

نحوه دریافت اجازه اقامت

اجازه اقامت با اموال غیر منقول

اجازه اقامت با اموال غیر منقول

تابعیت توسط اموال غیر منقول

اجازه اقامت کوتاه مدت برای اهداف درمانی

درخواست اجازه اقامت کوتاه مدت برای اهداف درمانی

مدارک مورد نیاز برای اجازه اقامت کوتاه مدت برای اهداف درمانی

درخواست اجازه اقامت برای اهداف گردشگری

اجازه اقامت کوتاه مدت برای اهداف گردشگری

تملک و اجازه اقامت اتباع خارجی